Zmiana organizacji ruchu w najbliższą niedzielę (26.07)

Z powodu obchodów święta patrona podróżnych, św. Krzysztofa, oraz związanych z tym święceniem pojazdów – od 12:30 do 14:00 zamknięta zostanie część ulic Wyszyńskiego i Edukacji.
Spowoduje to zmianę organizacji ruchu – autobusy oraz trolejbusy nie będą obsługiwać przystanków: Filaretów, Edukacji, Szpital Wojewódzki, Tęcza, Wyszyńskiego, Lodowisko.

Trolejbusy linii B
od przystanku Pływalnia do przystanku Osiedle O, będą kursować po trasie linii E (z obsługą wszystkich przystanków).

Autobusy linii R, 1, 157, 291
zakończą swoją jazdę na przystanku Urząd Miasta; autobusy nie obsłużą przystanków: Tęcza, Szpital Wojewódzki.

Autobus linii 254 w kierunku Wartogłowca
dojedzie do przystanku Urząd Miasta po czym zawróci na al. Niepodległości i pojedzie do przystanku Pływalnia, a dalej według swojej trasy. Autobus nie obsłuży przystanków: Tęcza, Szpital Wojewódzki, Filaretów, Edukacji.

Autobusy kursujące w kierunku Paprocan, Zajezdni (L, 4, 21, 33, 51, 75, 82, 137, 273, 536)
po obsłudze przystanku Urząd Miasta pojadą ul. Darwina, Dąbrowskiego, Jana Pawła, A. Krajowej i dalej zgodnie z trasą przejazdu.
Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy pominą przystanek Tęcza, Lodowisko.

Autobusy kursujące w kierunku Bierunia, Lędzin (W, 31, 262)
po obsłudze przystanku Urząd Miasta, pojadą ul. Darwina, Dąbrowskiego, Jana Pawła, A. Krajowej, Piłsudskiego, Beskidzką, Oświęcimską. Autobusy pominą przystanek Tęcza, Lodowisko.

Autobusy linii 274, 686
kończące dotychczas swoje kursy na przystanku Szpital Wojewódzki, zakończą trasę na przystanku Osiedle O. Rozpoczęcie swoich kursów zgodnie z rozkładem jazdy nastąpi od przystanku Osiedle O. Autobusy nie obsłużą przystanków: Lodowisko, Wyszyńskiego, Szpital Wojewódzki.

Autobusy linii 54
kończące dotychczas swoje kursy na przystanku Lodowisko, od przystanku Wartogłowiec Wiadukt do przystanku Osiedle O pojadą ulicami Beskidzką, Piłsudskiego, Armii Krajowej.
Analogicznie w kierunku przeciwnym. Autobusy nie obsłużą przystanków: Lodowisko, Wyszyńskiego, Szpital Wojewódzki.

Autobusy w kierunku Wartogłowca, Bierunia, Lędzin
pominą przystanki Szpital Wojewódzki i Tęcza, a do przystanku Urząd Miasta pojadą ulicami: Beskidzką, Piłsudskiego, Armii Krajowej, Aleja Jana Pawła II, Grota Roweckiego, Dąbrowskiego i Darwina. Autobusy obsłużą wszystkie przystanki na trasie objazdu.