Utrudnienia w ruchu 20.09.2015

W związku z IV Tyskim Półmaratonem i XX Biegiem Ulicznym, 20 września w godzinach od 12:10 do ok. 15:30 wystąpią duże utrudnienia w funkcjonowaniu komunikacji MZK Tychy.

Z ruchu wyłączona zostanie ul. Sikorskiego, a w godzinach 12:10 do 13:00 zamknięta zostanie część ulic Piłsudskiego, Jaśkowickiej, Stoczniowców, Żwakowskiej.

Na wyłączonych z ruchu ulicach zamknięte będą wewnętrzne pasy, a ruch będzie się odbywał pasami zewnętrznymi, natomiast na rondach otwarte będą prawo skręty. Zgodnie z informacją uzyskaną od organizatorów wydarzenia, przejazd przez rondo na wprost ma być umożliwiony w każdej chwili, kiedy przebiegną przez nie wszyscy uczestnicy biegu.

Zmiany w kursie trolejbusów:
LINIA A
- w godzinach od 12:10 do 13:00 pojadą w kierunku dworca od przystanku „Hala Sportowa” do przystanku „Harcerska” po trasie linii C,
- w kierunku przystanku „Nexteer”, od przystanku „Harcerska” do przystanku „Paprocańska” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II i Armii Krajowej.
LINIA B i E
- w godzinach od 12:10 do 15:30 pojadą one od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Nexteer”, które będzie przystankiem końcowym i początkowym dla tej linii, ulicami Piłsudskiego, Towarową, Przemysłową, Metalową

Zmiany w kursie autobusów:
LINIA 4, 75, 82, 137
- w godzinach od 12:10 do 15:30 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, w kierunku przeciwnym pojadą po swojej pierwotnej trasie.
LINIA L
- w godzinach od 12:10 do 15:30 pojedzie w kierunku Paprocan od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką, a w kierunku przeciwnym od przestanku „Paprocany Pętla” do przystanku „Osiedle T” ulicą Sikorskiego z pominięciem przystanków „Hutnicza”, „Paprocany Wieniawskiego”, „Paprocany Armii Krajowej”.
LINIA 1, 31
- w godzinach od 12:10 do 13:00 w kierunku ulicy Stoczniowców pojadą w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulicy Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ul. Jaśkowieckiej, w kierunku przeciwnym autobusy pojadą po swojej pierwotnej trasie.
LINIA 2
- kurs o godzinie 12:09 z cmentarza na Wartogłowcu pojedzie od przystanku „Osiedle K” do przystanku „Osiedle R”, ul. Jaśkowicką z pominięciem Żwakowa, w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ul. Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawróci i pojedzie w kierunku ul. Jaśkowickiej.
LINIA 36
- w godzinach od 12:10 do 13:00 jadąc w kierunku Terenów Przemysłowych od przystanku „Bielska Wiadukt” do przystanku „Paprocańska” pojedzie ulicami Jana Pawła, Armii Krajowej, w kierunku przeciwnym autobus pojedzie po swojej pierwotnej trasie, a w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Piłsudskiego.
LINIA 268
- od 12:10 do 13:00 pojadą w kierunku Paprocan od przystanku „Harcerska” do przystanku „Osiedle O” ulicami Żwakowską, Jana Pawła II, Armii Krajowej, a następnie od przystanku „Osiedle O” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Piłsudskiego i Beskidzką,
- w godzinach od 13:00 do 15:30 pojadą swoją pierwotną trasą do przystanku „Piłsudskiego” a następnie ulicami Piłsudskiego i Beskidzką do przystanku „Paprocany Wiadukt”, w przeciwnym kierunku autobusy pojadą po swojej pierwotnej trasie, a w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulic: Piłsudskiego i Dmowskiego przez rondo na wprost pojadą w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulic Jana Pawła II i Dmowskiego, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Piłsudskiego, oraz Piłsudskiego i al. Bielskiej przez rondo na wprost pojadą w pracy do ronda na skrzyżowaniu ulicy Jana Pawła II i al. Bielskiej, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ul. Jaśkowickiej.
LINIA 696
- w godzinach od 12:10 do 15:30 pojadą od przystanku „Grota Roweckiego” do przystanku „Paprocany Wiadukt” ulicami Jana Pawła II, Armii Krajowej, Piłsudskiego, Beskidzką, w przeciwnym kierunku autobus pojedzie po swojej pierwotnej trasie,
- w przypadku problemów z przejazdem na skrzyżowaniu ulic Armii Krajowej i Sikorskiego przez rondo na wprost pojedzie w prawo do ronda na skrzyżowaniu ulicy Armii Krajowej i Piłsudskiego, gdzie zawrócą i pojadą w kierunku ulicy Sikorskiego.
LINIA 291
- odjazd z przystanku „Szpital Wojewódzki” z kierunku dworca o 12:07 pojedzie od przystanku „Żwakowa Borowa II” ulicami Legionów Polskich, Myśliwską i Borową z pominięciem przystanków „Osiedle L”, „Jaśkowicka”.
MIKROBUS LINII W
- w przypadku braku możliwości skręcenia w lewo z ulicy Dmowskiego w ulicę Piłsudskiego, pojedzie prosto i zawróci w rejonie wjazdu na parking do sklepu Auchan i kierować się będzie na ulicę Piłsudskiego gdzie włączy się na swoją trasę.