Tychy inspirują inne miasta

Tychy - „zielone płuca Śląska” - inspiracją dla innych miast!Tychy od kilkunastu lat sukcesywnie rozbudowują ścieżki rowerowe. Do tej pory miasto wypracowało już 10 oficjalnych szlaków komunikacyjnych – dzięki nim w bezpieczny sposób mieszkańcy przedostają się do każdego osiedla i peryferyjnej dzielnicy.

Inne miasta chcąc dorównać Tychom, wprowadzają ograniczenia dla kierowców, aby chętniej wsiadali oni na rower.
W Katowicach, w centrum miasta, już niebawem wprowadzona zostanie strefa z ograniczoną prędkością 30 km/h. Spowolniony ruch samochodowy ma za zadanie poprawić bezpieczeństwo oraz komfort jazdy.
W przyszłości w Katowicach powstaną automatyczne wypożyczalnie rowerów, a trasy rowerowe mają być lepiej przystosowane do komunikowania peryferyjnych dzielnic miasta.

Będzin z kolei ma w planach wprowadzenie centrum przesiadkowego dla rowerów – wraz z dziesiątkami kilometrów dróg. Dzięki temu szybciej dostaniemy się z obrzeży miasta.

Z kolei Sosnowiec ma w planach montaż automatycznych stacji rowerowych przy węzłach komunikacyjnych – ma to zachęcić mieszkańców miasta do skorzystania z ekologicznego środka transportu.

Czy jednak miasta te zdołają pokonać Tychy?