Przekazanie sztandaru tyskiej Komendzie Miejskiej Policji

2 października (piątek)odbędzie się uroczyste przekazanie sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach. Uroczystości rozpoczną się mszą świętą o 11:00 w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny w intencji środowiska policyjnego.

Tuż po zakończeniu mszy, na Placu Baczyńskiego rozpocznie się ceremonia przekazania sztandaru, w której udział wezmą – Minister Spraw Wewnętrznych, Komendant Główny Policji, Śląski Komendant Wojewódzki Policji, Parlamentarzyści, Wojewoda Śląski, Pododdział Honorowy Policji, Orkiestra Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, poczty sztandarowe instytucji i organizacji, przedstawiciele lokalnych władz i instytucji, a także policjanci i pracownicy Policji.

Program Obchodów Uroczystości Nadania Sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach:
11:00 – Msza Święta w Kościele pw. Świętej Marii Magdaleny w Tychach,
11:50 – przejście na Plac Baczyńskiego w Tychach,
12:10 – uroczysty apel na Placu Baczyńskiego z okazji wręczenia sztandaru Komendzie Miejskiej Policji w Tychach,
13:30 – zakończenie uroczystości.

2 października, w dniu uroczystości, od 6:00 do 12:00 zablokowany będzie parking przy kościele pw. Świętej Marii Magdaleny. Ponadto w godzinach od 11:30 do 12:15 nieprzejezdna będzie ul. Damrota w rejonie kościoła.
Od 12:00 do 13:00 nieprzejezdna będzie ul. Bocheńskiego od Rynku do Placu Baczyńskiego. Na czas trwania ceremonii, od 12:00 do 14:00, wyłączone zostaną z użytku parkingi przy Placu Baczyńskego.