Posadzki przemysłowe Tychy

Posadzki przemysłowe, jak sama nazwa wskazuje wykorzystywane były jeszcze do niedawna tylko w metrażowo dużych pomieszczeniach, tj. sklepy, hale produkcyjne. Bezapelacyjnie ze względu na trwałość, odporność na zabrudzenia, wytrzymałość, a także ze względu na wygląd, który należy do klasycznej formy, która uzupełniona może zostać różnego rodzaju dodatkami.
Co w przypadku, kiedy zdecydujemy, ze chcielibyśmy taka posadzkę położyć w domu czy mieszkaniu? Jeżeli nie szkodzi to wielkim galeriom handlowym, to dlaczego nie spróbować takiej aranżacji w zaciszu domowym?

Posadzki przemysłowe Tychy dają nam wiele rozwiązań, z którymi warto się zapoznać...
Wyróżniamy trzy rodzaje posadzek żywicznych:
- żywiczną posadzkę cienkowarstwowa - nie jest polecana do pomieszczeń mieszkalnych ze względu na 0.5 milimetrowa grubość oraz fakt, ze jest to betonowa wylewka pomalowana dwuskładnikowymi farbami epoksydowymi z domieszka żywicy gruntującej,
- posadzki wylewane grubowarstwowe - te z kolei bez problemu wykorzystać można w dowolnym pomieszczeniu domowym, maja od 2. do 4. mm grubości, ponadto na posadzkę te składa się kilka warstw lakieru podkładowego i nawierzchniowego, efekt takiej podłogi to idealnie błyszcząca podłoga, przypominająca taflę wody,
- posadzki grubowarstwowe kwarcowe - te z kolei zalecane są do wykorzystania w pomieszczeniach typu: korytarz, przedpokój, z tego względu, ze nie są narażone na duży ruch, powstają w skutek zatopienia w bezbarwnej bądź barwnej żywicy kolorowego lub naturalnego piasku.

Istotnym czynnikiem podczas wyboru każdej z tych podłóg jest niewątpliwie cena. Koszt pierwszej z nich to 15-30 zł. za m². Dwie pozostałe to kwota od 40 do 100 zł za m².

Zapisz