Pokaz fotografii Ireneusza Kaźmierczaka


Pokaz fotografii Ireneusza Kaźmierczaka, odbędzie się w ramach cyklicznych spotkań slide show Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego.
Najbliższe odbędzie się 17 września o 18:30 pod tytułem „40 lat minęło” w Laboratorium Sztuki (Pasaż Kultury Andromeda” i stanowić będzie część projektu „Tychy od A do Z”.

Cykliczne slide show rozpoczynają się od wspomnień. Wrześniowe spotkanie Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego stanowić będzie wędrówkę przez 40 lat przyglądania się światu autora – Ireneusza Kaźmierczaka.
Jest on laureatem między innymi Konkursu Polskiej Fotografii Prasowej i Tychy Press Photo. Jego fotografie znajdują się w zbiorach Muzeum Miejskiego w Tychach. Najstarsze zdjęcia, które zaprezentowane zostaną przez autora to materiał o wyścigu gokartów z 1975 roku oraz te zrobione rok później na Festiwalu Jazz Nad Odrą.
Wśród nich znajdą się fotografie Ryszarda Riedla, Ireneusza Krosnego i gwiazd na koncertach w Spodku. Będą również zdjęcia ze Śląskiej Jesieni Gitarowej (1986-2014) i Tyskiego Festiwalu Muzycznego im. Ryśka Riedla (1999-2008).
Autor zdjęć pozwoli nam przypomnieć sobie jak zmieniał się stadion GKS Tychy. Zobrazują to zdjęcia od 1990 roku do 2015 roku. Zobaczymy także fotografie między innymi z FSM Tychy, obchodów 1 maja i 22 lipca.
Wystawa zdjęć Ireneusza Kaźmierczaka to tylko część projektu „Tychy od A do Z” Tyskiego Towarzystwa Fotograficznego. W jego ramach zorganizowano już dwa otwarte plenery w formie spacerów fotograficznych, które zgromadziły ponad 50 osób z Tychów i innych miast województwa  śląskiego.
Na zakończenie projektu odbędzie się zbiorowy pokaz zdjęć i wystawa fotografii które zlokalizowane będą w Pasażu Kultury Andromeda już w październiku. Wydany zostanie również bezpłatny katalog z najlepszymi fotografiami.
Projekt dofinansowany jest ze środków programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.