Nostalgiczne obrazy przełamane grafiką komputerową - twórczość ojca i syna w Miejskiej Galerii Sztuki Obok

Miłośnicy sztuki nie mogą przegapić tej wystawy. Mowa oczywiście o nostalgicznych, spokojnych obrazach przełamanych grafiką komputerową duetu – ojca i syna Stanisława i Karola Mazusiów.
Od wczoraj (13.06) do 3 lipca twórczość dostępna jest w Miejskiej Galerii Sztuki Obok w Tychach.

Nie trudno się domyślić, że autorem grafik komputerowych jest młodszy artysta – Karol Mazuś. Jak sam przyznaje – zawsze zafascynowany był elektroniką, co z pewnością odziedziczył po ojcu, który będąc w wieku syna wykonywał podobne dzieła, niestety bez użycia komputera, ponieważ w latach 60. XX wieku świat komputerowy był zdecydowanie nieosiągalny.

To, co dodatkowo łączy twórczość ojca i syna, to zamiłowanie do autoportretów. Obaj wychodzą z założenia, że każdy artysta czerpać powinien z własnego wzorca – model może się znudzić pozowaniem, taka sytuacja nigdy się nie zdarzy, jeżeli za modela obierzemy siebie. Zarówno ojciec, jak i syn wyszli z tradycyjnego malarstwa. Jak mówi Karol Mazuś: bez tradycyjnej bazy daleko się nie zajdzie.
Syn podąża własną, będącą podziwem dla ojca, drogą. Wszystkie obrazy, to bogata biblioteka z obrazami, które są reprodukcjami znanych dzieła sztuki, obejrzeć można do 10 lipca. Następnie powędrują one do Mikołowa.