Izba Przyjęć w wojewódzkim szpitalu w Tychach już po remoncie


Remont Izby Przyjęć w szpitalu wojewódzkim w Tychach zakończony. Łączny koszt robót to blisko 780 tysięcy złotych. Co uległo zmianie?

Przede wszystkim przebudowano i zmodernizowano gabinety, całą poczekalnię i rejestrację. Rejestracja znajduje się teraz tuż obok wejścia. Poczekalnie jest teraz przestronna i wygodna – ulokowana została w danym miejscu rejestracji, czyli naprzeciw wejścia głównego.
To pierwszy tak duży remont od ponad 40 lat istnienia placówki.

Modyfikacji uległy również stanowiska, na których pacjenci są monitorowani i oczekują na wyniki badań czy diagnozę. Poprzednia wersja tych pomieszczeń była niezwykle ciasna – pokój mieścił dwa, a nawet trzy łóżka, a ponadto trafiali tam także pacjenci pod wpływem alkoholu czy substancji psychoaktywnych. Aktualnie „badalniki” znajdują się w przestronnej sali, są pojedyncze i oddzielone płóciennymi zasłonami. Każdy z pacjentów leży na łóżku lub wózku, który umożliwia transport na badanie. Pacjenci „pobudzeni” mają osobną salę.

Nie zapomniano także o nowych łazienkach i przebieralniach – osobo dla kobiet i mężczyzn (wcześniej funkcję przebieralni pełniła wózkownia). Pracownicy Izby Przyjęć mają wygodny pokój z kuchnią i łazienką. Lekarze dyżurni mają pokoje z łazienką.

W przebudowanej Izbie Przyjęć znalazło się także osobne miejsce na przechowywanie zwłok do momentu zabrania ich do prosektorium. Jest to tzw. pokój pożegnań. Trafiają tutaj zmarli na Izbie Przyjęć.

Remont rozpoczął się w pierwszej połowie lipca. Pochłonął on 772 tysiące złotych.