Akademia Polskiego Filmu w Pasażu Kultury Andromeda


Już dzisiaj (27.10) o 15:30 w Pasażu Kultury Andromeda odbędzie się kolejne spotkanie III semestru projektu Akademii Polskiego Filmu – prelekcja oraz pokaz filmów.

W trakcie spotkania zobaczyć będzie można film „Wesele” w reżyserii Andrzeja Wajdy, a także „Sanatorium Pod Klepsydrą” w reżyserii Wojciecha Hasa.
Czas trwania obu projekcji to 4 godziny.

Współpraca: Krakowska Akademia im. A. Frycza-Modrzewskiego – Wydział Zamiejscowy w Tychach – Uniwersytet Trzeciego Wieku,

Wstęp bezpłatny na zapisy: Uniwersytet Trzeciego Wieku, al. Niepodległości 32 lub po okazaniu bezpłatnej wejściówki (odbiór w kasie teatru lub przed seansem w Pasażu Kultury Andromeda).

Program Akademii Polskiego Filmu,
składa się z ponad stu tytułów i rozłożony jest na cztery semestry. Obrazuje dorobek polskiego kina fabularnego i zawiera znane nazwiska, gatunki i tematy. Ich wybór determinowany był dopełniającymi się kryteriami rangi osiągnięć i poszukiwań artystycznych i szczególnie życzliwego przyjęcia przez widownię.
Chronologiczna konstrukcja programu usprawnia poznanie tendencji dominujących w danym okresie kierunków rozwojowych.
Ograniczenie niektórych utworów jest zabiegiem świadomym, który ma na celu chronienie przez nadreprezentacją. Pozwala to przypomnień pojedyncze, ale ważne dokonania reżyserów.