11 Europejski Dzień Bez Samochodu

11 Europejski Dzień Bez Samochodu
Dworzec PKP, 22 września 2015, godzina 14:00-18:00

W najbliższy wtorek, 22 września obchodzić będziemy Europejski Dzień Bez Samochodu. Z tej okazji w Tychach po raz jedenasty odbędą się imprezy zachęcające do pozostawienia samochodu na parkingu i skorzystania z ekologicznych środków transportu.

W związku z tym wydarzeniem przygotowano szereg atrakcji – wśród nich paradę rowerzystów ulicami miasta – Tyska Masa Krytyczna, na której każdy rowerzysta otrzyma opaskę odblaskową. Ponadto będzie można skorzystać z przejażdżki zabytkowym autobusem IKARUS (ostatni pojazd kursował w Tychach w 2009 roku), będzie można również zobaczyć wystawę historii komunikacji w Tychach, w trakcie której zainteresowani dowiedzą się jak kiedyś wyglądał transport w mieście.

Każdy uczestnik wydarzenia komunikacyjnego otrzyma okolicznościowy bilet oraz pamiątkową pieczątkę.

W nowoczesnym autobusie MAN odbędą się prelekcje dla najmłodszych, dotyczące tego, jak korzystać z komunikacji miejskiej. Dla dzieci przygotowano również konkursy z nagrodami.

Masa Krytyczna, to regularnie odbywające się przejazdy rowerowe ulicami Tychów. Tyska Masa Krytyczna na Europejski Dzień Bez Samochodu odbywa się w mieście od 2005 roku. Tegoroczna edycja rozpocznie się o godzinie 15:00 i wyruszy z Dworca PKP.
Na zbiórkę wszystkich rowerzystów zaprasza się wcześniej – czekać tam będą liczne atrakcje.

Event komunikacyjny odbędzie się w Tychach już piąty raz, tym razem na Dworcu PKP, gdzie znajduje się parking „Park & Ride”. Na miejscu czekać będzie miasteczko komunikacyjne, w którym każdy uczestnik poszerzy swoją wiedzę z zakresu historii komunikacji miejskiej w Tychach. Event daje niepowtarzalną okazję, aby zasiąść za kierownicą wielu pojazdów komunikacji miejskiej. Dla odwiedzających przygotowano pamiątkowe bilety, okolicznościową pieczątkę oraz poczęstunek. Na miejscu nie zabraknie także atrakcji dla najmłodszych i konkursów z nagrodami.

W trakcie trwania imprezy uruchomiona zostanie bezpłatna linia autobusowa zapewniająca dojazd na wydarzenie. Przejazd zabytkowym IKARUSEM również będzie bezpłatny, a każdy pasażer otrzyma okolicznościowy bilet.

Wszystkie atrakcje w ramach obchodów Europejskiego Dnia Bez Samochodu w Tychach są bezpłatne.

WAŻNE! 22 września środkami komunikacji miejskiej – autobusami i trolejbusami można będzie podróżować bezpłatnie na podstawie ważnego dowodu rejestracyjnego samochodu osobowego!

Zapisz